piątek, 5 grudnia 2014

ARKA NOEGO
Gdy przyjdzie jeszcze większe ocieplenie klimatu, niż obecne, to ta "Arka" - na(d) Świętojańską w budynku z Empikiem - z pewnością nie zatonie. Najważniejsze to umieć się odpowiednio ustawić.


A propos obecnych wydarzeń... Na cenzurowanym jest obecnie znowu lotnisko w Gdańsku, które przeżywa kilkudniowy paraliż, spowodowany mgłą i awarią dotychczasowego systemu ILS, spowodowaną przez ekipę montującą... lepszą wersję systemu. Znowu odżyły niespełnione nadzieje pośród komentujących te doniesienia w sieci, że przecież w Gdyni lotnisko stoi i czeka...

No właśnie: na co czeka? No chyba nie na remont? Przecież to nówka nie śmigana...

Zajrzałem przypadkowo na stronę gdyńskiego lotniska i ku mojemu zdziwieniu, w zakładce "przetargi" znalazłem takie oto ogłoszenie z lipca tego roku:
 
Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej 81-382 Gdynia
Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54

Ogłoszenie na wykonanie: Naprawy nawierzchni dachu Terminala GA znajdującego się na terenie portu lotniczego przy ul. Gen. W. Andersa 2A, 81-198 Pogórze

No to ile dziesiątek lat liczy sobie ten budynek terminala gdyńskiego lotniska w budowie/likwidacji (niepotrzebne skreślić), że trzeba już remontować jego dach? A remontować trzeba w zasadzie wszystko, do wykonania jest: naprawa zacieków przy kominach, przy koszu (nie wiem o co chodzi), przy klimatyzatorach, uszczelnienie kabli oraz izolacja przewodów, naprawa kominków wychodzących ponad połać. Oczywiście aby to wszystko naprawić, trzeba zerwać i od nowa założyć: papę, drenaż, posypkę, obróbki dekarskie.

Co prawda miesiąc po ogłoszeniu przetargu został on odwołany, ale nie może to oznaczać, że dach sam się w tym czasie naprawił(?).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz