wtorek, 15 kwietnia 2014

ŻYWE MUZEUM
Kasa biletowa ORP Błyskawica, sprzedająca również bilety łączone do pobliskiego Muzeum Marynarki Wojennej, w szybkim tempie sama staje się muzealnym obiektem, wokół którego szybko wyrastają szklane domy. No jestem ciekaw, czy kiedyś zniknie ta kasa z tego miejsca, czy może zostanie unowocześniona, czy też może pozostanie "zabytkiem"?

Zdziwienie? Co robi w muzealnym odcinku powyższy plakat? To tak dla potomności, że może oto rozpoczęto w zeszłym roku produkcję kolejnego "zabytku". Trochę głupio zaliczyć do żywego muzeum coś, co wygląda w miarę współcześnie, dlatego miałem mieszane odczucia, gdy zobaczyłem golfa "dwójkę" (jak mi się zdaje), jako egzemplarz żywego muzeum. No ale z żółtą tablicą nie ma co dyskutować, ani z ciocią Wiki, która podaje, że model ten został produkowany w latach 1983 - 1992. Wychodzi więc na to, że pierwsze egzemplarze tej serii golfa stały się zabytkami w 2008 roku.
Trochę jednak dziwnie się z tym odkryciem czuję. Zabytek to coś mocno przestarzałego... Rozumiem: syrenka, "maluch", duży fiat, żuk, nysa, ale to...?

4 komentarze:

 1. zabytek zabytkiem, taki Golfik jeszcze pojeździ, a OC na "zabytki" dużo tańsze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że tylko o to ostatnie chodzi w tej zamianie tablic.

   Usuń
 2. Model z lat 80-tych, więc już się łapie. Jako zabytkowy można zarejestrować pojazd mający co najmniej 25 lat pod warunkiem, że posiada większość oryginalnych części (minimum 75% ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko się zgadza, ale zabytek kojarzy się z czymś wyjątkowym, istniejącym w niewielu egzemplarzach, a tu mamy totalną masówkę, więc stąd moje zdziwienie.

   Usuń