piątek, 16 sierpnia 2013

Panorama z górnej półki
Jeszcze w marcu tego roku taka panorama rozciągała się na Kamiennej Górze jak powyżej. Latem lokal pod starą nazwą oddano do użytku. Zgodnie z nową świecką tradycją, elewację budynku zdobią historyczne zdjęcia Gdyni (tak samo zrobił właściciel sklepu przy ul. Świętojańskiej).W początkach kariery budynku wszystko rodziło się w bólach. Zaglądam po raz kolejny do "Gdyni w gazetach". Głos Wybrzeża z dn. 27.08.1970 informował: "Kawiarnia na kamiennej Górze, której już kilka miesięcy temu nadano imię "Panorama", rodzi się w trudnych warunkach. Kłopoty z dokumentacją, potem z wykonawcami złożyły się na to, że budowa trwa trzeci rok".
Ale to były "chwilowe, przejściowe" i już w styczniu 1971 Dziennik Bałtycki informował: "Czynna od 1 bm. kawiarnia-bar "Panorama" cieszy się olbrzymim powodzeniem u gdynian i przyjezdnych gości. Już teraz bywają dni i wieczory, kiedy wszystkie stoliki są zajęte. Co będzie w sezonie łatwo się domyślić zwłaszcza, że pięknie usytuowany lokal organizuje wieczorki taneczne".

Zdjęcie z elewacji restauracji (kliknij, aby jeszcze było bardziej paaanoramicznie).


Historyczne zdjęcie przedstawia najprawdopodobniej stan już po kilku latach eksploatacji. Na zdjęciach z archiwum Kosycarza wygląda to bardziej świeżo (tutaj i tutaj).P.S. "Kłopoty z dokumentacją, potem z wykonawcami"? Hmmm. Jakbym skądś to znał... Z lotniska Kosakowo??? Nie to niemożliwe. To już inne czasy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz