poniedziałek, 1 lipca 2013

Gniewski zabytek

W cieniu zamku krzyżackiego w Gniewie, stoi sobie taka "zabytkowa" już stacja paliw.


4 komentarze:

 1. Widziałem tą stację, stoi przy starej "jedynce" (obecnie 91) też zwróciłem na nią uwagę parę lat temu. Dziwne, że jeszcze jej nie "zmakdonaldyzowano" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobna stacja stoi - przynajmniej jeszcze niedawno stała - w Egiertowie (droga Żukowo - Kościerzyna). Ciekawostką jest "zerowa" cena. To już nie sprzedawana od 2005 roku benzyna uniwersalna 95, czyli z ołowiem.

   P.S. Patrząc na te dwie stacje, można powiedzieć, że ujednolicanie wyglądu stacji to nie pierwszyzna. Wszystko już było.
   http://gdywstecz.blox.pl/2009/08/Orzel-na-starym-gniezdzie.html

   Usuń
  2. ...Sławek oj kupowałem tu paliwo do swojego malucha jak jechałem w latach 70-tych w Polskę na urlop.Dzisiaj to mnie po 40-tu latach na to nie stać,zostaję na swojej działce rodzinnej,ale i tak nie wiem czy na długo.Losy stacji i moje są zbliżone - a może nie damy się ???Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Oczywiście, że damy radę! :)
   Cóż, różnie pozmieniało się ludziom podczas przemian. Szkoda tylko, że nie załapaliśmy się na złote czasy kapitalizmu, gdy kuszono klienta jakością, a nie jak teraz - byle jakoś do końca gwarancji wytrzymało. Wielka szkoda, że teraźniejszość nie ma do zaoferowania nic ponad: nie umiesz sobie poradzić - czytaj: założyć własnego biznesu - jesteś do niczego i nic ci się od życia nie należy... Ale damy radę...
   Powodzenia. :)

   Usuń