sobota, 26 stycznia 2013

Dylematy kierowcy 
Dawno dawno temu, gdy na naszych ulicach królowały pojazdy ze zdjęć, kierowca nie miał takich dylematów, z jakimi przychodzi mu się zmierzyć w dzisiejszych czasach. Próbuję złapać jeszcze pojazdy, które według wszelkich prawideł powinny dawno zniknąć z naszych dróg, tak jak te fotoradary łapią niesfornych kierowców. No i w tym "zdjęciowym" temacie rodzi się w mojej głowie dylemat. Ostatnio coś mówi się, że kasa z mandatów będzie przeznaczana na budowę dróg (co prawda, tak mówiono też w przypadku podatku w cenie paliw, ale mniejsza o to). No i jest problem natury moralnej. Jak powinien zachować się przykładny obywatel? Będę piratował, to przyczynię się to polepszenia stanu naszych dróg, więc będę dobroczyńcą. Będę jeździł przepisowo, okażę się chytrusem, przez co zabraknie rządowi na drogi. Jak się człowiek nie obróci, to dupa z tyłu... Kiedyś wszystko było jednak prostsze: komuna twój wróg. Dziś nie wiadomo, kiedy człowiek wrogiem, kiedy przyjacielem własnego kraju.


2 komentarze:

  1. :D Co pan na to, Bar TOMAC na ul.Morskiej wyparował i na jego miejsce jest Piekarnia/Cukiernia jakby tego mało takiego samego typu sklep jest...obok czyżby konkurencja ?

    A Sam budybek tej piekarni obok jest na pańskich zdjęciach z poprzedniego blogu zarówno stare i jak nowe zjęcie, :) może by tak...kiedyś(Wolnoć Tomku w swoim domku) tu je zagościć raz jeszcze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co ja na to? Samo życie i im więcej zmian tym lepiej dla bloga. :)

    OdpowiedzUsuń