niedziela, 11 listopada 2012

Siedząc na przystanku - III

Siedząc na przystanku, czekając na spóźniony autobus, przeglądając wiadomości, oko zatrzymało mi się na tytule: "W Warszawie jest 10 razy więcej reklam niż w Paryżu". No rzeczywiście, bajzel mamy w tym temacie pierwszej kategorii. Nie tylko w Warszawie i nie tylko w porównaniu z Paryżem. Po powrocie do domu zapragnąłem przypomnieć sobie, jak wyglądał ten nasz świat słusznie miniony bez reklam. Znalazłem film z lat '70. Jak pięknie to wszystko wyglądało... Fakt, propagandą zieje tu nie do wytrzymania, więc osoby wrażliwsze, nie mogące wyzwolić się ze spoglądania na naszą przeszłość wyłącznie poprzez pryzmat słusznie minionych trzech liter, proszone są o wyłączenie dźwięku. Dla swojego dobra.3 komentarze:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=xp3l24rGvoc

    OdpowiedzUsuń
  2. ...@ Slawnw za ten film,że go odnalazłeś wielkie brawa.Zostawiam sobie kopię dla potomnych.Zauważ,że podobnie dzisiaj jest teoretyczna troska o rodziny,żłobki.Nie wspominają tylko o urlopach "rodzinnych" Bloki takie same,starość też,dostawy coca coli,apteki,ośrodki zdrowia ...nic dodać.Pozwól,że starym zwyczajem zacytuję Twoje stwierdzenie ..."oj kocham ten kraj"...a teraz muszę wziąć coś na uspokojenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wybaczcie, że pewne komentarze pozostawiam... bez komentarza, ale czytam je wszystkie i tylko w rażących przypadkach, gdy się z nimi nie mogę zgodzić, lub są błędne merytorycznie, czuję potrzebę ponownego komentarza. W innych przypadkach daję Wam po prostu okienko do wypowiedzenia swojego zdania. Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń