czwartek, 15 listopada 2012

Gdyński Dreamliner, czyli pomarzyć...Kliknij, aby zobaczyć cokolwiek

Jest okazja. Dziś w Polsce dzień spełnionych marzeń. Sen o potędze. To my, pierwsi w Europie, możemy sobie pomarzyć w obłokach! Dreamliner jest już nasz... Nie będzie tu jednak o gdyńskim lotnisku (o dawnym - w Rumi - tu było), ale jak najbardziej o marzeniach, które czasami się spełniają, a czasami... Długo nosiłem się z zamiarem założenia memu miastu "teczki" w dziale s-f, czyli science fiction. Ktoś sobie coś zamarzy i już kreśli śmiałe plany. A że czasami guzik z nich wychodzi, to należałoby je choć tu zachować dla potomnych. Niech widzą, jaką ich przodkowie mieli fantazję. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie lata, to należałoby wspomnieć plany przekształcenia ul. Świętojańskiej w deptak, pamiętam też jakiś wielki łuk triumfalny na Molu Południowym... Tylko tyle mi przychodzi do głowy na szybko, ale jestem pewien, że po wnikliwych poszukiwaniach trochę by się tego zebrało. Od czegoś trzeba jednak zacząć.

Jest takie marzenie: Do Molo Południowego dobudowana zostałaby specjalna odnoga, przy której cumowałyby robiące ogromne wrażenie statki. Wrażenie jest jednak wprost proporcjonalne do kosztów

A co na to proza życia?
Ile projekt będzie kosztował? Nikt tego nawet nie chce liczyć - wstępnie między 300 a 500 mln zł. Kto wyłoży takie pieniądze? Na razie chętnych nie widać.

 - Pomysł jest świetny, ale Zarząd Portu Morskiego Gdyni nie ma środków na jego realizację - przyznaje wprost Janusz Jarosiński prezes ZMPG.


 Nie ma to jak twardo stąpać po gruncie, ale jak to robić w mieście, gdzie wkoło sporo wody?
To choć muzycznie coś realnego wrzucę. Black Sabbath z płyty Master of Reality (o rany, 1971 rok! Jak ten czas zapieprza!) utwór: też a propos wpisu - "After Forever".
Po tygodniu od opublikowania wpisu dodaję jeszcze gdańskie marzenie, które... "nigdy się nie ziści". Tak przynajmniej informuje Trójmiasto.pl. Szkoda. Jak coś fajnego wymyślą to od razu do kosza.
2 komentarze:

  1. A wracając do Dreamliner'a - samolot piękny. Oglądałam rano w TV.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko dlaczego ludność w internecie taka złośliwa? Chyba dlatego, że większość to jednak tylko pomarzyć sobie może o podróży nim?

    OdpowiedzUsuń