niedziela, 28 października 2012

Stawka większa niż telewizjaKilka dni temu, na kanale TVP Kultura, oglądałem reportaż z 1969 roku z dotkniętej "kataklizmem" Bydgoszczy. Sprawa była poważna, gdyż w wyniku awarii nadajnika mieszkańcy miasta we wspomnianym roku zostali pozbawieni możliwości oglądania telewizji. Reporter wypytywał spotkanych na ulicy ludzi, jak też radzą sobie oni w obliczu tak trudnej sytuacji życiowej. Jakoś tam ludzie wiązali jeden koniec z drugim końcem wolnego czasu, wynajdując sobie zajęcia zastępcze. Musieli. Aby przeżyć. Ale telewizji było żal... Szczególnie kolejnego odcinka Klossa. Dziś brak sygnału telewizyjnego można by porównać do awarii internetu, prawda? Swoją drogą, ciekawy byłby taki eksperyment - wyłączyć sieć na... już nie bądźmy sadystami, wystarczy tydzień...

Z tuby wycisnąłem dwie ostatnie minuty reportażu.Jest okazja do przypomnienia, że i w Trójmieście kręcone były sceny z agentem J-23. Tutaj jest relacja pozytywnie zakręconych na punkcie serialu ze "stawkowego Trójmiasta". Ze swojej strony wspomnę tylko, że Gdynia zaistniała w "Stawce większej niż życie" w postaci scen kręconych na Bulwarze Nadmorskim, przy orłowskim klifie, oraz na dworcu głównym PKP. Poniżej: szybka podróż koleją z Gdyni do Istambułu (kadry z odcinka pt. "Cafe Rose").

5 komentarzy:

 1. Bez internetów jak bez ręki, to fakt. Na szczescie mam zapasowy na usb i jeszcze komórkowe 3G w zapasie. A Klossa do tej pory oglądam z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kloss to jest... Ostatnio nadużywane słowo "kultowy" tak mi zbrzydło, że wstrzymam się z takim określeniem tego serialu, choć na to zasługuje.

   Usuń
 2. @Slawnw - pamiętasz,że miejsce,gdzie Klos przechodzi w cywilu było punktem spotkań - startu wielu "par" z Gdyni???Tutaj rozpoczynały się spacery po naszym mieście,o którym tak interesująco piszesz,potwierdzasz fotkami.Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O cholerka, ktoś powiedział, że starość zaczyna się, gdy rozpoczynasz często zdania od "a pamiętasz jak...". To może już wystarczy - myślę o sobie - tego wstecz spoglądania??? ;-)

   Usuń
  2. Szybko poprawiam się "..a Wiesz,że miejsce,gdzie...." Faktycznie lepiej to brzmi.Popatrz,człowiek uczy się całe życie.!!!

   Usuń