piątek, 6 lipca 2012

Ten typ tak maW czasach słusznie minionych przy wielu naprawach najpewniej sprawdzał się "ruski klucz" (tak to nazywano), czyli młot i przecinak. Czasem "klucz" był rozszerzany o palnik acetylenowo-tlenowy, który pokonał najbardziej oporne elementy pojazdu, uczepione - przy niewielekiej pomocy rdzy - do ramy, jak rzep do psiego ogona. Gdy jednak pomimo usilnych prób napraw coś nie działało jak przewidywała instrukcja, padało sakramentalne: ten typ tak ma. Słowa te były nieodwołanym wyrokiem w sprawie, które jasno określały, że wszelkie ponowne próby naprawy będą z góry skazane na niepowodzenie.Ten typ tak ma - słowa te przypomniały mi się porównując dwa zdjęcia jednego typu ciężarówki. Oba zdjęcia dzielą 34 lata, choć pojazdy są mniej więcej z tego samego okresu. Jaki jest wspólny element obu pojazdów? Wycieraczka szyby występuje tylko po stronie kierowcy... Widocznie ten typ tak miał.   ;)
3 komentarze:

 1. :) Wracając do tego supersamu Duet, spojrzałem go na google street view....nie wygląda za dobrze a to jest ironia :P bo obok jest całkiem ładne schludne osiedle które wtedy jak tam mijałem było...niczym po prostu go nie było.

  OdpowiedzUsuń
 2. Robiąc zdjęcia zauważyłem,że kilka osób mijając rzeczywiście to schludne osiedle zwracało uwagę niestety na... DUET - szkoda.
  A między ciężarówkami różnica w oświetleniu - ta młodsza ma dodatkowe chyba HALOGENY -na tamte czasy "szpan".TEN TYP TO MA???

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do supersamu, to kolejny przykład, że dogodne położenie sklepu (wieżowców - czyli klientów wokół przecież pełno) nie oznacza sukcesu w branży.

  Jak widać, halogeny to nie współczesny wynalazek ;)
  Zawsze byli kierowcy, którzy starali się swój warsztat pracy usprawnić. Pomimo chwilowych, przejściowych...

  OdpowiedzUsuń