środa, 13 czerwca 2012

Polska Kronika Filmowa w kolorze, czyli Euro im. 22 Lipca na bisPaździernik 2011. Przyszły węzeł łączący obwodnicę z Trasą Sucharskiego.

- Obywatelu pierwszy sekretarzu, melduję wykonanie zadania przed terminem. Południowa Obwodnica Gdańska gotowa do otwarcia.
- Dziękuję! W imieniu partii i licznych PGR-ów.

9. czerwca 2012 Kolorowa Kronika Filmowa informuje: "Obwodnica Południowa Gdańska otwarta dla kierowców. Drogowcy zdążyli przed Euro, bo bardzo przyspieszyli prace". Partia jednak pamięta, że: "Nie wszystko na obwodnicy jest gotowe. Nie będzie jeszcze węzła Lipce, węzeł Olszyna czeka na dokończenie trasy Sucharskiego. Ale to co najważniejsze tranzyt aut ze Wschodu na Zachód będzie w pełni możliwy". Więc po raz kolejny, dzięki pełnemu zaangażowaniu obywateli, otrzymaliśmy kolejny obiekt przed terminem, aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej...

11. czerwca ta sama kronika informuje: "Obwodnica Południowa Gdańska to wspaniała rzecz. Wszyscy na nią czekali. Ale nie wszyscy się cieszą. Bo jadąc od strony Elbląga w kierunku Gdańska zjazd na Koszwały zamykają betonowe bariery, a od strony Gdańska do Koszwał prowadzi ślepa ulica. Mieszkańcy Koszwał, Wocław i miejscowości Bystra, odciętych od świata miejscowości (prawie 2 tysiące osób) poczuli się jak obywatele drugiej kategorii".

Towarzyszki i towarzysze! Obywatelki i obywatele skrzywdzonych miejscowości! Byście się wstydzili. To partia, wraz z całym narodem dołożyła wszelkich starań, aby oddać kolejną inwestycję przed terminem, a wy co?!? Nie wytrzymacie jednego miesiąca bez drogi? Ojczyzna ma teraz inne, ważniejsze zadania do wykonania. Igrzyska w pełni a wy tu o chlebie. W końcu Koszwały to nie Nowy Jork i zawsze po jakimś podwórku kura sobie biega. Z głodu nie zginiecie. A za dwa dni, dzięki działaniom partii otrzymacie komunikację zastępczą i po chleb sobie pojedziecie...


 Cóż, jak zwykle. W głównym punkcie - pochwały, przecinanie wstęg, błysk fleszów aparatów, światła kamer, premie za oddanie przed terminem... (nawet zrobiono filmik promocyjny z wyszukanym tytułem: "Nowa droga jak Route 66"). Łałł!!! A gdzieś tam na boku zamiata się sprawy pod dywan. Typowe: o otwarciu obwodnicy przeczytać można wszędzie, ale już o dzisiaj poruszanej sprawie, oprócz regionalnych stron internetowych, próżno szukać wzmianek na głównych portalach. Każda władza, niezależnie od systemu, lubi błyszczeć (i to bez śladu cienia), to od wieków się nie zmienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz